Witamy na stronie Pomocników Matki Kościoła
Życzenia Bożonarodzeniowe 20108 PDF Drukuj Email

swrodzina

 Drodzy Pomocnicy Matki Kościoła!

 

Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia składamy Wam życzenia słowami naszego Założyciela Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego:

 

     Najmilsi, bądźcie spokojni! Nie lękajcie się, nie trwóżcie się. Jesteście ludźmi Kościoła założonego przez umiłowanego Syna Ojca, który jest Miłością. Jesteście apostołami Miłości! Macie ją w sobie i przez nią dążycie do Boga.

     Niech uroczystość Bożego Narodzenia przymnoży Wam radości miłującego Boga, radości, przyniesionej nam przez Chrystusa, który jest odbiciem Ojcowej Miłości, radości, która w szczególny sposób staje się macierzyńska w ramionach Matki pięknej miłości. Jej macierzyńskiemu Sercu oddaję Was wszystkich.

 

Stefan Kardynał WyszyńskiZ darem modlitwy przy Betlejemskim żłóbku

Krajowy Duszpasterz Pomocników Matki Kościoła

wraz z Zarządem

 
Adwentowe rekolekcje PMK PDF Drukuj Email

 

W imieniu Zarządu Ruchu PMK, serdecznie zapraszamy animatorów i osoby zaangażowane w naszym Ruchu, na doroczne rekolekcje adwentowe pod hasłem: "Najświętsza Maryja Panna - Matka Kościoła, Matka Pomocników".

 

Rekolekcje odbędą się w Domu Misyjnym OO. Werbistów w Chludowie pod Poznaniem (Chludowo, ul. Kościelna 15), w dniach od 8 do 10 grudnia br.

 

Rozpoczęcie: w piątek, 8 grudnia o godz. 18.30, a zakończenie w niedzielę, 10 grudnia w godzinach południowych.

 

Zgłoszenia i informacje: tel. 608 25 46 15; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Oczekując na spotkanie pozdrawiamy w Chrystusie i Maryi

Członkowie Zarządu Ruchu PMK

 

P.S.: Będzie pięknie i ciekawie

 
W Służbie Kościoła Chrystusowego PDF Drukuj Email

 

Ksiądz Prymas Wyszyński wytrwale uczył, że miłująca obecność Boga napełnia całą ziemię. Jednak w szczególny sposób żyjący Bóg pozostaje we wspólnocie Kościoła.

 

Tajemnica Kościoła

 

     Ze szczególną mocą akcentował prawdę, że Kościół to obecny na ziemi Chrystus, Syn Przedwiecznego Ojca i Dawca Ducha Świętego. Głosił, że Chrystus żyjący w Kościele prowadzi rodzinę ludzką do Ojca, a dzieje się to wszystko mocą Ducha Świętego.
Nie lekceważył prawnego ujęcia Kościoła jako instytucji Bożo – ludzkiej. Ponad wszystko jednak rozumiał Kościół jako misterium Chrystusa – Zbawiciela żyjącego na ziemi. Takie postrzeganie Kościoła dzisiaj wydaje się oczywiste, jednak nie zawsze tak nie było: „Gdy uczyłem się katechizmu w moim rodzinnym miasteczku (Andrzejewie) największą dla mnie udręką było nauczyć się definicji Kościoła. Pamiętam ją do dziś dnia. Ale nie powiedziano mi, że w Kościele jest przede wszystkim Chrystus.
Konstytucja dogmatyczna o Kościele mówi nam przede wszystkim o tym, że Kościół to Chrystus żyjący, przebijający się przez strukturę do dusz ludzkich. Wydobycie Chrystusa z definicji Kościoła i ustawienie Go na czele ma rewelacyjne znaczenie” (Warszawa, 28 XII 1964).

     Takie rozumienie Kościoła zaczęło się w nauczaniu Księdza Prymasa na długo przed Soborem Watykańskim II. 

Więcej…
 
Konferencja Anny Rastawickiej z XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki PMK PDF Drukuj Email

MARYJA NA STRAŻY WIARY OCHRZCZONEGO NARODU

W NAUCZANIU KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Konferencja Anny Rastawickiej

Co to znaczy, że Maryja stoi na straży naszej wiary? Czy tak jak strażnik na progu naszego serca, naszej Ojczyzny? Wiadomo, że nie.

Maryja jest u samego źródła wiary. Ten właśnie najgłębszy, teologiczny wymiar macierzyńskiej misji Maryi podkreślał Ksiądz Prymas Wyszyński.

Więcej…
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4